Moduł CAMWorks: Frezowanie 3 osie

Skontaktuj się z nami!

Jeżeli jesteś zainteresowany prezentacją techniczną oprogramowania CAMWorks lub chcesz otrzymać ofertę wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą!

WYŚLIJ

szachy_1
Grawerowanie
Indeksowanie
3-osie1

Moduł Frezowanie 3 osie

Decydując się na moduł frezowania w 3 osiach otrzymujemy bogaty wybór operacji i ustawień tworzonych ścieżek. Możemy wybierać spośród operacji typowo zgrubnej obróbki jak np. odsunięty obszar czy też wykańczającej jak rzutowanie wzoru lub poziom Z. W zależności od rodzaju obrabianej powierzchni czy to wklęsłej czy wypukłej, o większym stopniu skomplikowania czy też mniejszym, możemy wybierać z wielu typów operacji oraz ustawień ich odpowiednich parametrów, które dadzą w efekcie ścieżkę zgodną z naszymi oczekiwaniami. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom programistycznym jakim jest menedżer procesów, czas generowania bardzo skomplikowanych ścieżek można wykorzystać na inne czynności związane z definiowaniem technologii. W praktyce ścieżki liczone są w tle, podczas gdy dalej możemy pracować w programie.

Więcej...

Indeksowanie 4 i 5 osi

Korzystając z indeksowania możliwe jest obrócenie elementu do różnych pozycji na maszynach 4 i 5 osiowych. Dzięki temu realizowana jest trzyosiowa obróbka elementu z różnych stron.

Obróbka podcięć w 3 osiach

W pakiecie trzyosiowego frezowania możliwe jest korzystanie z operacji wieloosiowych ograniczonych do trzech osi. W ten sposób realizowana jest obróbka podcięć (zaokrągleń lub rowków  bocznych) frezem tarczowym lub typu „lollipop”, do których nie dotrzemy narzędziem wprost od góry.