Moduł CAMWorks: Nesting

Skontaktuj się z nami!

Jeżeli jesteś zainteresowany prezentacją techniczną oprogramowania CAMWorks lub chcesz otrzymać ofertę wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą!

Submit

nest1
nest2
nest3
nest4a

Moduł Nesting

Producent – firma Geometric wyposażył swoich Klientów w rozwiązanie pozwalające na optymalne zagnieżdżenie elementu na obszarze wybranego arkusza np. blachy. Moduł wykorzystuje gotowy element przygotowany w SOLIDWORKS oraz złożenie, w którym prezentowane jest optymalne ułożenie elementu. Narzędzie jest w pełni automatyczne, wystarczy wybrać detal, określić niezbędne parametry, np. ilość i włączyć solver. Wyniki można zapisać do pliku DWG/DXF.

Więcej...

Optymalne rozmieszczanie elementów

NestingWorks obsługuje zarówno części, jak i całe złożenia. Jest całkowicie zintegrowany z SOLIDWORKS. Przy tworzeniu rozkroju blachy, możemy określić takie parametry jak liczba elementów, odległość między nimi, sposób ułożenia. Nesting pobiera z pliku części grubość blachy i materiał. Na podstawie tych informacji, dobieramy również arkusz, z którego będziemy wycinać (możemy swobodnie określić jego parametry). W przypadku rozkładania całego złożenia, może zaistnieć potrzeba użycia różnych blach. Nesting nie pozwoli umieścić elementu na arkuszu o nieodpowiednim materiale lub grubości, tylko dopasuje części do odpowiedniego. Jeśli nasza maszyna ma wiele głowic, to możemy je również zsynchronizować. Program posiada dwa sposoby określenia położenia elementów. Szybka i optymalna. Używając drugiej, pomimo dłuższego czasu przeliczania, możemy zaoszczędzić więcej materiału. Po zaakceptowaniu rozkroju możemy dodatkowo utworzyć złożenie w SOLIDWORKS, w którym znajdują się wszystkie elementy po rozmieszczeniu.

Rozkładanie części giętych

NestingWorks rozkłada elementy z blach tak, że otrzymujemy model przed zgięciem o wymaganym wymiarze. Odbywa się to automatycznie, ale możemy mieć również wpływ na sposób w jaki to robi. NestingWorks obsługuje także pliki importowane z innych systemów CAD i potrafi rozłożyć takie części.

Eksport do DXF

Po rozłożeniu elementów możemy wyeksportować obrys rozkroju do pliku DXF. Dodatkowo mamy możliwość uwzględnienia nie tylko krawędzi, ale też innych własności elementów, np. wycięcia w blachach na pewną grubość, i zaznaczenia ich innym kolorem.

Wykorzystanie używanego arkusza

Istnieje możliwość wczytania arkusza blachy jako plik DXF, który może pochodzić z poprzedniej operacji Nestingu.